Dieta semiwegetariańska polega na znacznym ograniczeniu spożycia białka zwierzęcego

Dieta semiwegetariańska obfituje

Dieta semiwegetariańska ma wiele zalet. Jest interesującym sposobem na pozbycie się nadwagi, zapewnia smaczne i ciekawe potrawy (a "psychologia żywienia" ma bardzo istotny wpływ na to, co i jak jemy) - nie nudzą się nam, dlatego chętnie je spożywamy. Poza tym dieta semiwegetariańska obfituje w błonnik, przeciwutleniacze i zdrowe (wielonienasycone) kwasy tłuszczowe, dzięki temu obniża ryzyko zachorowania na raka, poprawia trawienie i zwalcza niestrawność.

Dylematem prawie każdego diet akurat

Dieta semiwegetariańska polecana jest tym, którzy nie lubią czerwonego mięsa, a chcą skutecznie zastąpić składniki przez nie dostarczane (np. witaminę B12). Problemem wielu diet jest właśnie to, że wraz ze złymi elementami usuwają także te dobre, lecz nie kompensują tego innymi produktami.

Zdecydowanie redukuje

W diecie semiwegetariańskiej spożywa się znaczne ilości ryb, nabiału, drobiu (to ją odróżnia od diety wegańskiej) oraz warzyw i owoców. Dzięki temu znacznie redukuje ryzyko zachorowania na jakże powszechne dzisiaj:

Celu opłaciłoby spożywać

W diecie semiwegetariańskiej spożywa się takie produkty, które w odpowiednim zestawieniu zapobiegają niedoborom żelaza, witaminy B12, witaminy D, cynku, które mogą wystąpić wskutek odstawienia mięsa. W tym celu należy spożywać znaczne ilości cytrusów, roślin strączkowych, zielonych warzyw liściastych, pełnoziarnistych produktów zbożowych, kukurydzy.

Zespolenie podnosi wartość białka

Oprócz tego w menu nie możne zabraknąć kaszy z grzybami, fasoli z ryżem, kopytek (połączenie ziemniaków i mąki), omletów z groszkiem. Takie połączenie podnosi wartość białka, którego jakość obniża się po odstawieniu czy znacznym zredukowaniu mięsa.